דבר המנהלות

 

בית חינוך גליל מערבי חרט בחזונו להיות מקום אשר כל הבאים בין כתליו יימצאו בתהליך למידה ושיפור מתמידים: בפן האישי- הערכי- וההישגי.

 

 

ייחודו של בית הספר – בראש ובראשונה : בתחושה המשפחתית , ביחס הבינאישי המאפיין את קהילת בית הספר: תלמידים- מורים- הורים. בי"ס גדול שמתנהל כבית קטן, המספק

סביבה בטוחה, מכילה ומכבדת, כך שכל באי בית הספר, יוכלו להתפתח ולצמוח, כי אנו מאמינים שתלמיד המרגיש מוגן ובטוח יכול לממש את הפוטנציאל האישי שלו טוב יותר.

 

לתפיסתנו, מצוינות הישגית שורשה- במצוינות ערכית : באחריות האישית המתפתחת בתלמידינו, ובאמונה שלהם ביכולתם לתרום לקהילה ולסביבה. אנו מאמינים כי הערכים שסופג כל תלמיד בדרך הם אבני היסוד בעיצובו כבוגר, ובהתאמה, במהלך הלימודים שזורים מגוון פעילויות המפתחות כשירויות אישיות-חברתיות, ופעילויות המחזקות את הזיקה בין תלמידינו לקהילה ולמדינה.

 

בית הספר פועל מתוך תפיסה הוליסטית : אנו מבינים שלכל תלמיד צרכים שונים, תחומי הצטיינות שונים, ודרך התפתחות הייחודית רק לו. לפיכך, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח סקרנות ומוטיבציה פנימית בדרך הנכונה לכל אחד מתלמידינו, תוך שאנו שואפים לתת מענה לשונות. כוונתנו, להצמיח בוגרים המאמינים בעצמם וביכולות שלהם.  

 

 

מטרתנו העיקרית הינה לטפח לומדים בעלי תחושת מסוגלות, המציבים לעצמם רף מאתגר- כל אחד על פי הנכון לו-  כך שיפתחו מיומנויות הנחוצות בעידן עתיר טכנולוגיה, בעולם משתנה, מתפתח ודינמי,  ואשר יוכלו להגיע להישגים שיאפשרו להם לבחור בעתיד כל דרך בה יחפצו.

 

מתוך שאיפה לחתור למיצוי ומצוינות בקשת גוונים, בית הספר מאפשר לכל תלמיד בחטיבת הביניים לבחור את התחום בו יוכל להביא יכולותיו לידי ביטוי במסגרת "מצוינות לכל" הכוללת מגוון תחומי מצוינות. גם בחטיבה העליונה כל תלמיד יכול לבחור מקצוע הרחבה מתוך מגוון עשיר של תחומי דעת כולל מגמת ערבית בשיתוף עם יחידת 8200. 

 

אנו גאים שכל אלה באים לידי ביטוי בהישגים אקדמיים גבוהים ביותר : מעל 90% אחוזי הצלחה בבגרות, עם בוגרים המשתלבים בכל התחומים המובילים בהמשך. הצלחה זו היא עמלם של כל הגורמים המחויבים להצלחתנו המשותפת:  צוות מחנכים איכותי ומורים מקצועיים אשר חותרים ללא לאות לעשות עבודתם טוב יותר, לצד הורים תומכים.

 

אנו מודים על האמון שניתן בנו להמשיך בהובלת עשייה משותפת זו להמשך הצמחת הבית האהוב והאיכותי שלנו, ויחד נמשיך להוביל את קהילת בית הספר.

בברכה,

 

ימית מרקוביץ                                   חיה פלדמן                                    גיטה דוד 

מנהלת חט"ע                                מנהלת בית הספר                         מנהלת חט"ב

 

 

התחלת שיחה
רוצים לשאול שאלה?
היי , איך אפשר לעזור?